دانلود پاورپوینت مواد مخدر و اثرات مخرب آن

مواد مخدر تاریخچه مصرف مواد مخدر اعتیاد عوامل موثر بر ایجاد اعتیاد موا مخدر و زنان راههای مقابله با مصرف مواد

دانلود دانلود پاورپوینت مواد مخدر و اثرات مخرب آن

مواد مخدر 
تاریخچه مصرف مواد مخدر 
اعتیاد 
عوامل موثر بر ایجاد اعتیاد
موا مخدر و زنان
راههای مقابله با مصرف مواد
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل ppt
حجم فایل 749 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 27

 فهرست مطالب

 

مقدمه

مواد مخدر

تاریخچه مصرف مواد مخدر

تاریخچه مواد مخدر در ایران

اعتیاد چیست ؟

عوامل موثر بر ایجاد اعتیاد

دلایل مهم برای توجیه مصرف مواد

مواد مخدر ونوجوانان

مواد مخدر و زنان

مواد مخدر و پدر

راههای مقابله با مصرف مواد

 

 

 

 مقدمه

سوء مصرف و اعتیاد به مواد مخدر یکی از بلایای بزرگی است که بشر امروزه در همه جای جهان با آن دست به گریبان است. کارتل های بین المللی و باندهای عظیم قاچاق مواد مخدر در همه جای جهان از جمله در نزدیک کشور عزیزمان پایگاه هایی دارند و به تجارت اهریمنی خود که دومین تجارت پر سود دنیاست مشغول هستند .

اگر چه مقابله با تجارت غیر قانونی مواد مخدر و اثرات آن چالشی بزرگ برای جامعه جهانی است، جالب است بدانیم که پرسودترین تجارت های امروز دنیای ما تجارت اسلحه و مواد مخدر یعنی کسب و کارهایی برای نابودی بشر است.

 

 

مواد مخدر

پدیده شوم قاچاق موادمخدر بیش از آنکه فعالیتى سوداگرانه، تجارى و اقتصادى در عرصه مافیاى اقتصاد بین ‏المللى  باشد، ابزارى کارآمد، مؤثر و راهبردى در گسترش نظام سلطه صاحبان قدرت جهان بر کشورهاى توسعه نیافته است. تحلیلگران مسائل سیاسى و  اجتماعى بر این باورند که در تهاجم و نفوذ فرهنگی، پدیده موادمخدر مهمترین عامل به تباهى کشیدن و انحطاط اخلاقى جوامع به شمار می‏ رود. متاسفانه گسترش دامنه مصرف موادمخدر در جامعه امروزى به حدى است که حتى قشر متفکر و تحصیل کرده را نیز به سمت خود کشانده است. مبارزه با اعتیاد نیز قطعاً بیش از آنکه   ماموریتى در راستاى وظایف مصرحه نیروى انتظامى باشد، اقدامى است  استراتژیک در مقابله با ابزار نظام سلطه جهانى در انحطاط اخلاقى  جوامع با اهداف خاص سیاسی.

 

تاریخچه مصرف مواد مخدر

خاصیت خواب آوری و تخدیری شیره خشخاش اززمان تاریخ مکتوب بشر بر انسان شناخته شده است . آدمی که از آغاز زندگی خود همواره در جستجور راهی برای فرار از رنج ها و دردهای خود بود خیلی زود افیون یا شیره خشخاش را شناخت و به کار برد .

سومریان از کهن ترین اقوامی بودند که تریاک را شناختند و آن را گیاه شادی بخش نامیدند آن گونه که از نوشته های باستانی برمی اید مردم بابل ، مصر و روم از  دیر باز نه تنها تریاک را می شناختند بلکه آن را کشت می کرده و به خواص تخدیری آن نیز گاهی اشاره داشته اند .

گفته می شود جایگاه اصلی تریاک مصر بوده است چراکه مصری ها از قدیم خشخاش را کشت و شیره آن را مصرف می نموده اند و آن را تبائیکا مشتق از واژه تبس نام شهری که خشخاش  در آن  کشت می شده است می نامیدند .

در آشور بر روی  نقش برجسته هایی که به دوران پیش از میلاد می رسد به تصویر دسته گلی از کوکنار یا خشخاش برمی خوریم . همچنین بر روی یکی از سکه های یونان باستان نیز تصویر بوته خشخاش دیده می شود .

 

 

فایل پاورپوینت 27 اسلاید

 

 

دانلود دانلود پاورپوینت مواد مخدر و اثرات مخرب آن